Skandinávská hlavní města 2018

Dánsko : Kodaň,
Švédsko : Gothenburk, Stockholm,
Norsko : Oslo,
Finsko : Helsinki,
Estonsko : Tallin

6 měst za 12 dní

Kodaň (Dánsko)
https://photos.app.goo.gl/8AZUa3RZJye27s6n7
moje hodnocení : 90proc
Cítil jsem se tu nejlépe ze všech měst, je vidět že Kodaň jde kupředu ke spokojenosti svých obyvatel. Kromě absolutního centra nikde moc turistů, výborná architektura,
sdílená kola s vlastní navigací, velmi příjemné počasí. Dost mi to připadalo jako v Holandsku. Dánové fakt dost kalí, v pátek a v sobotu večer jsem kroutil hlavou nad na plech ožrelejma slečinkama
zvracejících u metra.

Gothenburk (Švédsko)
https://photos.app.goo.gl/MgsQacnR5a1gKSSh7
moje hodnocení : 40proc
Není hlavní město, leží na cestě z Kodańě od Osla, zastávka na jeden den bohatě stačí, v centru jsem nic zaznamenatelného nepozoroval, zato procházka okolo moře z centra na zapád byl dobrý nápad.

Oslo (Norsko)
https://photos.app.goo.gl/2Jg6TMybYLPt93Rb9
moje hodnocení : 50proc
Ultra drahé, tak drahé že mi to na 2 dny sebralo náladu a chtěl jsem bejt co nejdřív pryč, navíc 2 dny pršelo. Historické památky by člověk spočítal na prstech jedný ruky, jedimé co mě zaujalo je moderní výstavba u hlavního nádraží a samozřejmě skvostná budova opery. Kus od centra ale dobře dostupné na kole jsou 3 námořní a objevitelská muzea, stojí za návštěvu (nápis nejlepší muzeum v Norsku vypadá po návštěvě fakt vtipně).

Stockholm (Švédsko)
https://photos.app.goo.gl/pEzWEdDEN1sDv4Fz6
moje hodnocení : 70proc
Výstavní královské město, super atmosféra, svěží vzduch. Procházka centrem a po okolních ostrovech velmi příjemná a super na focení. Po všech těch památkách a galeriích jsem dal přednost návštěvě skanzenu, přemístili jsem originální historickou lidovou architekturu z celé země (něco jako u nás ve Frenštátě) plus malá zoo s lachtany, soby apod. Skvělý hostel Lodge32.

Helsinki (Finsko)
https://photos.app.goo.gl/sWnodrsDGWHWG7op6
moje hodnocení : 70proc
V mnoha ohledech podobné jako Stockholm, ceny už příjemně dostupné. Výborný bike-sharing system. Je vidět že Finové jsou pohodáři a trochu pankáči. Určitě doporučuju zajít do sauny (mezi místní, ne do turistický). Hezká procházka kolem moře přímo v centru.

Tallin (Estonsko)
https://photos.app.goo.gl/hGhAYaydBkrDjExe7
moje hodnocení : 60proc
Super malé centrum, prý se dá přejít za 10 minut, jinak nic. Tallin mě mile překvapil, rozhodně jsem nečekal tak krásné město, ale taky dost drahý.


Uveřejněno

v

od

Značky:

Komentáře

Napsat komentář